Podstrony strony Aktualności 2010-2014

Aktualności 2010-2014

Sukcesy rawskiej siatkówki

W dniach 10-12 października w Spale rozegrany został Turniej Nadziei Olimpijskich w piłce siatkowej chłopców (rocznik 1998). Ranga turnieju jest bardzo wysoka bowiem uznawany jest on za Mistrzostwa Polski w kategorii województw. Reprezentanci Województwa Łódzkiego wywalczyli złote medale tej imprezy.

W kadrze naszego województwa znalazło się dwóch siatkarzy rawskiego klubu MUKS „Juvenia”, Kamil Kowalski i Błażej Kubicki.

W rozegranym tydzień później Turnieju Nadziei Olimpijskich w kategorii dziewcząt w reprezentacji Województwa Łódzkiego znalazły się również dwie zawodniczki Juvenii, Klaudia Felak i Kamila Matysiak. W trakcie zawodów przeprowadzane są testy cech motorycznych zawodniczek i zawodników. Na podstawie wyników tych sprawdzianów i udziału w tzw. kampach powoływane są Reprezentacje Polski.

Bliska powołania do kadry polski kadetek jest  Klaudia Felak, która uplasowała się na 5 miejscu wśród zawodniczek z całej Polski.

Od sierpnia tego roku członkiem Reprezentacji Polski Kadetów jest wychowanek Juvenii, a obecnie uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale Wojtek Sipak. Wojtek ma już za sobą udział w kilku oficjalnych meczach reprezentacji.

Trenerami rawskich siatkarzy są Jacek Pietrzyk i Paweł Dębski.
Serdecznie gratulujemy zawodnikom, ich trenerom i życzymy dalszych sukcesów na boiskach krajowych i zagranicznych.

• autor: Z. Urbański