Przejdź do sekcji:
Rawskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
W czwartek 12 października 2023 r. w Miejskim Domu Kultury im. Danuty Siedzikówny "Inki" odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Pan Piotr Irla, Pani Zofia Kalisz Starszy Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Skierniewicach, Pani Celina Szczur Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miasta Rawa Mazowiecka, Pani Małgorzata Rudniak Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Rawa Mazowiecka, Pan Tadeusz Boczek Członek Komisji Oświaty Rady Miasta Rawa Mazowiecka oraz Pani Zofia Winiarska Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Rawie Mazowieckiej, złożyli serdeczne życzenia dyrektorom, nauczycielom, pedagogom, pracownikom administracji i obsługi szkół i przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest miasto Rawa Mazowiecka. Podziękowano również za trud, jaki nauczyciele i wychowawcy, a także pozostali pracownicy placówek oświatowych wkładają w wychowanie i naukę młodego pokolenia rawian.
Obchody Dnia Edukacji Narodowej były jednocześnie okazją do uhonorowania nagrodami Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka nauczycieli, którzy w poprzednim roku szkolnym osiągnęli liczne sukcesy w swojej pracy zawodowej.
Nagrodzeni zostali:
Nagroda Ministra Edukacji Narodowej:
Zbigniew Bajan – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej.
Medal Komisji Edukacji Narodowej:
Renata Król – nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego
Medal Łódzkiego Kuratora Oświaty:
Kamilla Łysoniewska – nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej.
Nagrody Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka:
1. Anna Rzadkiewicz – Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 1 „Tęczowa Jedyneczka”;
2. Natalia Materniak – nauczyciel wychowania przedszkolnego, logopeda, Zastępca Dyrektora w Przedszkolu Miejskim Nr 1 „Tęczowa Jedyneczka”;
3. Bożena Paterka – Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 „Niezapominajka”;
4. Anna Gos – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Miejskim Nr 2 „Niezapominajka”;
5. Agata Popowicz – Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 3 „Bajkowy Zakątek”;
6. Katarzyna Nastarowicz – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Miejskim Nr 3
„Bajkowy Zakątek”;
7. Jarosław Wasiak – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki;
8. Justyna Nowak – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki;
9. Ewa Siekierzyńska– nauczyciel współorganizujący proces kształcenia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki;
10. Dorota Leszczuk – nauczyciel informatyki, Zastępca Dyrektora w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki;
11. Zbigniew Golizda – nauczyciel historii w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza
Kościuszki;
12. Monika Mierzejewska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej;
13. Anna Siudzińska – nauczyciel języka polskiego i języka hiszpańskiego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej;
14. Agnieszka Kozłowska – psycholog, nauczyciel współorganizujący kształcenie, doradztwo zawodowe w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej;
15. Grzegorz Góraj – nauczyciel matematyki, Zastępca Dyrektora w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej;
16. Monika Wisełka – nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej;
17. Irena Wiśniewska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego
18. Lucyna Antkowiak – nauczyciel muzyki, języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego;
19. Dominika Bromirska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego;
20. Iwona Guzewska – nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego;
21. Aneta Mirgos – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego.
Po oficjalnych uroczystościach dla dyrektorów, wyróżnionych nauczycieli i pracowników oświaty wystąpiła Joanna Szczepkowska - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.