• -
  • -
  • -

Feriada - Turniej Piłki Siatkowej MRM

Podczas ferii zimowych uczniowie naszych szkół mają okazję wziąć udział w wielu imprezach sportowych organizowanych w ramach Rawskiej Feriady 2012. Jednym z turniejów rozgrywanych w dniach 1-2 lutego był Turniej Piłki Siatkowej drużyn 3-osobowych. Organizatorami turnieju byli Młodzieżowa Rada Miasta i Wydział Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Urzędu Miasta.

W zawodach wzięło udział 11 zespołów. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach. Awans do rozgrywek finałowych z grupy I wywalczyły zespoły Mizuno Team (I miejsce) i Obojętni (II miejsce). W grupie II jednakową ilość punktów zdobyły trzy drużyny. Zgodnie z regulaminem turnieju o kolejności zajętych miejsc zdecydowała większa liczba zdobytych małych punktów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Czarnuchy z Klasą (5 zwycięstw i 157 zdobytych małych punktów), II miejsce zajęli Cichociemni (5 zwycięstw i 154 zdobyte małe punkty).
W półfinałach zmierzyły się drużyny: Mizuno Team – Cichociemni oraz Czarnuchy z Klasą – Obojętni. Zwycięsko z tych pojedynków wyszły zespoły Cichociemnych i Obojętnych. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku zwycięzcami całego turnieju została drużyna Obojętnych pokonując rywali wynikiem 32:30 (grano jednego seta). W meczu o trzecie miejsce Mizuno Team pokonał Czarnuchy z Klasą 25:20.

Ostateczna kolejność turnieju: I miejsce – Obojętni, II miejsce – Cichociemni, III miejsce – Mizuno Team, IV miejsce – Czarnuchy z Klasą.
Zwycięski zespół grał w składzie: Aleksandra Ciołek, Marek Goszkiewicz, Karol Miros.
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich miłośników siatkówki do udziału i kibicowania w Mistrzostwach Rawy Mazowieckiej drużyn 4 osobowych, które odbędą się w dniach 7-8 lutego na hali sportowej Milenium.

Turniej Piłki Siatkowej to pierwsza z propozycji Młodzieżowej Rady Miasta VIII kadencji. Następne już wkrótce. A młodzież zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty sportowych zajęć i turniejów, które właśnie z myślą o nich zostały przygotowane.