• -
  • -
  • -

XVIII Maraton Pływacki za nami

22 lipca na wodach  zalewu „Tatar” odbył się XVIII Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna. Otwarcia Maratonu dokonali Prezes Krajowego Zarządu WOPR Pan Jerzy Telak i Burmistrz Rawy Mazowieckiej Eugeniusz Góraj. Gościem honorowym była małżonka nieżyjącego Pawła Pioruna Pani Agnieszka Piorun. Za działalność na rzecz  rawskiego oddziału WOPR  Burmistrz Eugeniusz Góraj został uhonorowany medalem  z okazji 50 lecia istnienia polskiego ratownictwa wodnego.

Na starcie tegorocznego Maratonu stanęło 44  zawodników i zawodniczek w ośmiu kategoriach.
Najmłodsi uczestnicy liczący niespełna 12 lat pływali na dystansie 500 m a najstarsi  na dystansie 3000 m.  Mimo niezbyt wysokiej temperatury wody (niespełna 19 stopni C) wszyscy uczestnicy ukończyli maraton w bardzo dobrej kondycji.

Podczas uroczystości  wręczania nagród najlepszym zawodnikom   Prezes Krajowego Zarządu WOPR przekazał Andrzejowi Jankowskiemu puchar za Mistrzostwo Polski w ratownictwie wodnym, zdobyty na tegorocznych mistrzostwach  przez reprezentację województwa łódzkiego.

Zwycięzcy  w poszczególnych kategoriach Maratonu.